Ordu Yardımlaşma Kurumu 62 Yaşında

1 Mart 2023

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin mesleki emeklilik fonu Ordu Yardımlaşma Kurumu 62 yaşında.

OYAK Genel Kurul Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetleme Kurulu Üyeleri, Genel Müdürlüğün Değerli Yönetici ve Çalışanları OYAK’ın kuruluş yıl dönümü vesilesiyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

OYAK Yönetim Kurulu Başkanı (E) Tümgeneral Mehmet TAŞ, ATATÜRK’ün mozolesine çelenk konulması ve saygı duruşunun ardından Anıtkabir Şeref Defteri’ne şunları yazdı:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Aziz Atatürk,

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin alın terinden ayrılmış akçe ve silah arkadaşlığı dayanışması anlayışı ile kurulan OYAK’ın, 62’nci kuruluş yıl dönümü münasebetiyle huzurunuzda bulunmanın gururunu yaşıyoruz.

Kuruluş felsefesinin temelinde dayanışma olan OYAK, asrın felaketini yaşadığımız bugünlerde Devletimizin ve Milletimizin yaralarını sarmak için kendine düşeni yapma gayreti içindedir.

OYAK, 62 yıldır üyelerine sunduğu yardım ve hizmetlerin yanı sıra ülke ekonomisine yaptığı katkılara kararlılık ve sorumluluk anlayışı ile devam edecektir.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında bundan önce olduğu gibi bundan sonra da dayanışma, birlik ve beraberlik içinde olacağımızı, ülkemizin bugünlerde yaşadığı acı ve felaketin yaralarını sarma gayretimizin devam edeceğini yineler, huzurunuzda saygı ve minnet ile eğilir, şükranlarımızı sunarız.

Ruhun şad olsun.”

Ülkemizin son yüzyılda dünyanın tanık olduğu en büyük felaketlerden biriyle derinden sarsıldığı bir dönemde OYAK, depremin ilk anından itibaren bölgeye yardım etmek için çalışanlarıyla topyekûn seferber oldu.

Afet bölgesinde bulunan Grup Şirketlerinin de depremden etkilenmesine karşın OYAK’ın uzman ekipleri ve gönüllüleri, TSK mensuplarıyla deprem bölgesinde omuz omuza çalıştı. OYAK Grup Şirketleri ellerindeki tüm imkanlarla depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçti.

62'nci yılımızda OYAK ruhunun temelini oluşturan yardımlaşma ve dayanışma bilinciyle bu zor günleri aşmak için üretmeye ve bölgenin yaralarını sarmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle kuruluş yıl dönümümüzü karşılıyoruz.

Medya Merkezi

Diğer Haberler

Tüm Haberler

OYAKKENT Silüet satışları başlıyor

İstanbul ili Başakşehir ilçesinde hayata geçirilen OYAKKENT Silüet 1.003 konut ve 23 villa yeni sakinleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Tümünü oku

11 Kasım 2023

Üyelerimizin konut ihtiyacına yönelik OYAK Çiğli 1. Etap ve OYAK Seyirce 2. Etap satışları başlıyor

OYAK üyelerine tahsis edilen OYAK Seyirce 2.Etap ve OYAK Çiğli 1. Etap satışları 11.11.2023 tarihinde başlıyor, projeler 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşuyor.

Tümünü oku

11 Kasım 2023

63'üncü OYAK Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Ordu Yardımlaşma Kurumu’nun 63’üncü Olağan Genel Kurulu; Millî Savunma Bakanı Hulusi AKAR, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa AVSEVER, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla GÜLAN, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment TATLIOĞLU, Genel Kurul Üyeleri, OYAK Yönetim Kurulu Başkanı Emekli Tümgeneral Mehmet TAŞ, Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri, OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş ERDEM’in katılımıyla gerçekleşti.

Tümünü oku

29 Nisan 2023

OYAK Doktorum Hizmetinde Deprem Bölgesine Randevu Önceliği

11 ili kapsayan deprem bölgesinde görevde bulunan veya ikamet eden OYAK üyelerine, çalışanlarına ve yakınlarına (anne, baba, eş ve çocuklar) OYAK Doktorum hizmetinde randevu önceliği sağlanmaktadır.

Tümünü oku

23 Şubat 2023