Menü
ENGLISH

Haberler

62’nci OYAK Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Ordu Yardımlaşma Kurumunun 62’nci Olağan Genel Kurulu; Millî Savunma Bakanı Hulusi AKAR, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa AVSEVER, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan ÖZBAL, Genel Kurul Üyeleri, OYAK Yönetim Kurulu Başkanı Emekli Tümgeneral Mehmet TAŞ, Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri, OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş ERDEM’in katılımıyla gerçekleşti.   

 

Millî Savunma Bakanı AKAR’ın başkanlığındaki heyet, Genel Kurul toplantısı öncesinde Anıtkabir’i ziyaret etti ve ATATÜRK’ün mozolesine çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulundu.

 

Anıtkabir ziyaretinin ardından gerçekleşen Genel Kurul toplantısında Millî Savunma Bakanı AKAR, toplantı katılımcılarına hitaben bir konuşma yaptı. Genel Kurul toplantısında OYAK Yönetim Kurulu Başkanı (E) Tümg. Mehmet TAŞ ve OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş ERDEM de Genel Kurul üyelerini OYAK’ın 2021 yılı faaliyetleri hakkında bilgilendirdi.Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman ve fedakâr mensuplarının birikimlerini kârlılık, verimlilik ve sorumlu yatırım ilkelerine göre geliştiren OYAK yönetimi, yatırımlarına devam ederek ve büyüyerek son yılların en yüksek nema oranı ile tarihi bir başarı yakaladı.

Üyelerin gelecek kaygısı yaşamadan vazifelerini ifa etmelerine katkı sağlayan, onların refahı için güçlenmeye devam eden OYAK’ın 2021 yılı neması yüzde 83,5 olarak gerçekleşti.