Borç Verme Hizmetleri

 

Üyelerin muhtelif ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla 1961 yılından beri OYAK kaynaklarından, buna ilaveten 2000 yılından itibaren VakıfBank kaynaklarından da sunulan üyelerimizce en yaygın kullanılan Sosyal Hizmettir.

Borç Verme Hizmetleri; OYAK Kaynaklı Borç Verme Hizmeti, VakıfBank Kaynaklı Borç Verme Hizmeti, Fevkalade Borç Verme Hizmeti ve Ordu Pazarı Mal Kredisi başlıkları altında sunulmaktadır.

OYAK Kaynaklı Borç Verme Hizmetinden;     

  • Üyelikte 18 ayını dolduran daimi üyeler,
  • Üyelikte 36 ayını dolduran isteğe bağlı daimi üyeler, 

VakıfBank Kaynaklı Borç Verme Hizmetinden;         

  • Daimi üyeler üyelik süresine bakılmaksızın,
  • İsteğe bağlı daimi üyeler üyelikte 36 ayı doldurmaları ertesinde,  faydalanabilirler.

Üyeler aynı anda OYAK Kaynaklı Borç Verme Hizmeti ve VakıfBank Kaynaklı Borç Verme Hizmetinden sadece birinden yararlanabilmektedir.

Fevkalade Borç Verme Hizmetinden;

Sel, deprem ve heyelan gibi doğal afetler ile kendisine ait evi veya ev eşyası, yangın veya su baskını gibi münferit olağanüstü hallerde hasar gören daimi üyeler; olağanüstü durumu belgelemeleri ve diğer gerekli belgeler ile 45 gün içerisinde müracaat etmeleri durumunda OYAK veya VakıfBank Kaynaklı Borç Verme Hizmetleri ile ilişkilendirilmeden ve üyelik süresine bakılmaksızın yararlanabilir.

Ayrıca daimi üyenin kendisinin, eşinin ya da bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının yurt dışında tedavilerinin gerektiği hallerde  de gerekli evrakların temini halinde Fevkalade Borç Verme Hizmeti sunulmaktadır.

Ordu Pazarı Mal Kredisi;

OYAK’ın KKTC’de görev yapan daimi üyelerine sunulan bir hizmet olup, üyelikte 18 ayını dolduran zorunlu daimi üyeler ile üyelikte 36 ayını dolduran isteğe bağlı daimi üyeler bu hizmetten yararlanma hakkına sahiptirler.

 

Borç Verme Hizmetlerine ilişkin uygulamalar, OYAK Genel Kurullarınca alınan kararlar doğrultusunda oluşturulan Borç Para Verme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yürütülmektedir.

 

Borç Verme Hizmetlerine ilişkin detaylı bilgi, Sıkça Sorulan Sorular ve Başvuru Formları, Üye Girişi bölümünden OYAK Üye Numaranız ve şifrenizle ulaşacağınız Online Üye Hizmetlerinde yer almaktadır.