İnsan Kaynakları

 

OYAK ve Grup Şirketlerinin insan kaynakları politikaları; İnsan kaynakları uygulamalarında paralellik, grup içi gelişmelerin takibi, izlenmesi, yönlendirilmesi ve koordinasyonu, İşbirliği ve bilgi paylaşımı, çerçevesinde OYAK’ın misyon, vizyon ve değerleri doğrultusunda OYAK ve Grup Şirketlerinin insan kaynakları ihtiyaçlarını en optimum şekilde karşılamak, değerlendirmek ve devamlılığını sürdürmek odaklıdır. Personel seçme ve yerleştirme aşamalarında;

  • Eğitim düzeyi yüksek,
  • Yeniliğe ve değişime açık,
  • Dinamik,
  • Kendisini ve işini geliştirme potansiyeli olan,
  • Takım çalışması yapabilen,
  • OYAK değerlerini benimseyip sahip çıkacak

kişilerin OYAK ve Grup Şirketlerine kazandırılması amaçlanmaktadır.

Grup Şirketlerimiz, sektörel özellikleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, seçme ve yerleştirme süreçlerini tabi oldukları mevzuat doğrultusunda bizzat yürütmekte, kendi başvuru havuzlarını oluşturmakta, iş ihtiyaçları ve faaliyetleri çerçevesinde kadrolarını saptayarak işe alım süreçlerini yönetmektedirler.

OYAK Grubunda işe alınacak adaylarda aranan ortak özellik, pozisyonun gerektirdiği eğitim, teknik bilgi ve yetkinliklere sahip olunmasıdır.

OYAK ve Grup Şirketleri ağırlıklı olarak insan kaynağı ihtiyacını;

  • İnternet üzerindeki aday veri tabanı adreslerinden yapılan başvurular,
  • Kurumsal web sayfası üzerinden yapılacak genel başvurular,
  • Pozisyonun gerekliliğine göre danışmanlık firmaları aracılığıyla

karşılamaktadır.

OYAK Grup Şirketlerine yönelik olarak merkezi bir sistemle seçme-yerleştirme işlemleri yapılmamaktadır. Bu sebeple, OYAK Grup Şirketlerine iş başvurusu yapmak isteyen adaylar, web sayfamızın, Grup Şirketleri bölümündeki linklerden faydalanarak, doğrudan ilgili şirkete genel iş başvurularını gerçekleştirebilirler.

OYAK Genel Müdürlüğünde açık bulunan pozisyonlar için iş ilanları www.kariyer.net/oyak, www.yenibiris.com/oyak ve/veya www.secretcv.com/oyak alanlarında duyurulmaktadır.

OYAK Genel Müdürlüğüne yapacağınız genel iş başvurusu için insan kaynakları formunu doldurabilirsiniz.*

 

* Özgeçmişiniz, gelecekte oluşabilecek ihtiyaçlar doğrultusunda 2 yıl süreyle veri bankamızda saklanacaktır. Genel iş başvuruları için başka bir başvuru yöntemi kullanılmamaktadır.