OYAK'ın Gayrimenkul Yatırımları ve Hizmetleri Aralıksız Sürüyor
12.03.2018

OYAK, gayrimenkul yatırımlarını ve hizmetlerini sürdürüyor. Başlatılan projeler kapsamında, İstanbul İkitelli OYAKKENT ve İstanbul Maltepe OYAK Dragos projelerinin etaplar halinde “Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı” (Hasılat paylaşımı) yöntemiyle değerlendirilmesi planlanıyor.  

Ankara’daki OYAK Göksupark konutlarının yapımı OYAK İnşaat kalitesi ve güvencesiyle tüm hızıyla devam ederken, Ankara, İzmir ve Yalova’da satın alınan arsaların imar planı ve kentsel tasarım çalışmaları yürütülüyor.

 

OYAKKENT VE OYAK DRAGOS

2017 yılı içinde, İstanbul, Başakşehir İkitelli’de bulunan OYAKKENT Proje Alanı’nın kentsel tasarım proje çalışmaları tamamlanırken, OYAK Genel Kurul Kararı çerçevesinde, projenin piyasa koşullarına göre, etaplar halinde kamuoyuna duyurulmak suretiyle “Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı” (Hasılat paylaşımı) yöntemiyle değerlendirilmesi planlanıyor.  

İstanbul’un Maltepe ilçesinde Cevizli mahallesinde bulunan OYAK Dragos projesinde de kentsel tasarım ve uygulama projeleri tamamlanmış olup, bu projenin de İkitelli’deki koşul ve yöntemle değerlendirilmesi amaçlanıyor.

 

OYAKKENT Proje Alanı

 

OYAKKENT Kentsel Tasarım Görselleri

 

OYAK Dragos Proje Alanı

 

OYAK GÖKSUPARK

Ankara’nın Etimesgut ilçesi, Eryaman Mahallesi’nde yer alan 72.369 m² yüzölçümlü arsa üzerinde başlatılan, 1.876 adet konut ve 7 adet ticari ünitenin yer aldığı projede inşaat çalışmaları devam etmekte olup, konutların 2020 yılı Haziran-Ağustos aylarında teslim edilmesi öngörülüyor.

 

Göksupark Şantiye Görselleri

 

ANKARA, İZMİR, YALOVA ARSALARI

OYAK adına 2017 Ağustos Ayı’nda satın alınan; Ankara - Etimesgut ilçesi Balıkuyumcu mahallesinde 1.919.107 m², İzmir - Urla ilçesi Bademler mahallesinde 367.780 m², Yalova - Çiftlikköy ilçesi Kılıç mahallesinde 1.455.000 m² yüzölçümlü alanlar üzerinde konut üretmeye yönelik çalışmalar devam ediyor.

Adı geçen bölgelerde yer alan arsaların imar planlama ve kentsel tasarım çalışmalarına başlanılırken, kentsel tasarım ve mimari proje çalışmaları Kurum bünyesinde ve OYAK İnşaat ile müşterek olarak devam ediyor. Planlama çalışmaları da bakanlık ve belediyeler nezdinde takip ediliyor.

 

ANKARA BALIKUYUMCU ARSALARI

Ankara - Balıkuyumcu bölgesinin imar planları mevcut olup, alanın kentsel tasarım ve mimari proje çalışmalarının 2018 yılı sonuna kadar tamamlanması, daha sonra da bölgeye genel altyapı (içme suyu, doğalgaz, kanalizasyon vb.) bağlantılarının da sağlanmasının ardından, üyelerimizin talep ve tercihleri ile piyasa koşullarına göre konut yapımına başlanması hedefleniyor.

Yaklaşık 12.000 konutluk proje alanında, konut üretim faaliyetlerine etaplar halinde başlanması amaçlanıyor.

 

Ankara Balıkuyumcu Arsaları

 

İZMİR URLA ARSASI

İzmir - Urla bölgesinin imar planlarının onayı ve kentsel tasarım mimari proje çalışmalarının tamamlanması işlemlerinin, 2018 yılının üçüncü çeyreğine kadar bitirilmesi, 2019 yılı başına kadar konut yapımı çalışmalarına başlanılması hedefleniyor.

Bölgedeki çevre yapılanma koşulları çerçevesinde 2 katlı konut tipine izin verildiği için alanda yaklaşık 500 konutun yapımı planlanıyor.

 

İzmir Urla Arsası

 

YALOVA ÇİFTLİKKÖY ARSALARI

Yalova – Çiftlikköy bölgesinin üst ölçekli imar planları bakanlığın onayına sunulmuş olup, alt ölçekli imar planlarının ilçe belediyesine onaylatılması ve askı ilan sürecinin 2018 yılı sonuna kadar kesinleştirilmesi bekleniyor. 2019 yılında yapılacak kentsel tasarım ve projelendirme çalışmalarının akabinde, üyelerimizin talep ve tercihleri ile piyasa koşullarına göre 2020 yılı içerisinde etaplar halinde konut üretimine başlanılması amaçlanıyor.

Yüzde 50’si sanayi, lojistik ve ARGE alanı, yüzde 50’si konut alanı olan arsalarda, konut alanına yaklaşık 2.500 konut üretilmesi planlanıyor.

 

Yalova Çiftlikköy Arsaları