Geleceğin Ustaları Sertifikalarını Aldı
16.06.2017

Bolu Çimento ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin birlikte yürüttüğü Üniversite - Sanayi İş Birliği Projesi kapsamında öğrenciler sertifikalarını aldı.

OYAK Çimento - Beton Grubu şirketlerinden Bolu Çimento ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yeniçağa Yaşar Çelik Meslek Yüksekokulu arasında 6 yıldır devam eden “Üniversite – Sanayi İşbirliği Projesi” kapsamında, İnşaat Teknolojisi Bölümü öğrencileri Bolu Çimento üretim tesisleri ve laboratuvarlarında 14 Şubat’ta başlayan teorik ve pratik eğitimlerini tamamladı.

16 Mayıs’ta düzenlenen sertifika törenine, Yeniçağa Kaymakamı Mehmet Naim Akgül, Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar, AİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Ayaz, Bolu Çimento Teknik Genel Müdür Yardımcısı Caner Şen, işadamı Yaşar Çelik, AİBÜ akademik ve idari personeli, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından Bolu Çimento ile ortak yürütülen İnşaat Teknolojisi Programı’nı başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları ile İnşaat Teknolojisi ve Lojistik Bölümü’nden mezun öğrencilere mezuniyet belgeleri törene katılan protokol tarafından takdim edildi.