Adana Çimento Entegre Raporunu Açıkladı
20.06.2017

OYAK Grubu şirketlerinden Adana Çimento, 2016 yılı faaliyet sonuçlarının ve hedeflerinin yer aldığı entegre raporunu açıkladı. Uzun vadeli ve geleceğe dönük bir bakış açısıyla hazırlanan raporda, şirketin sürdürülebilirlik ve iş uygulamaları arasındaki organik bağ örneklerle açıklandı.

2013 yılından bu yana sürdürülebilirlik performansını açıklayan Adana Çimento, çalışmalarını bir adım daha ileriye taşıdı ve faaliyet sonuçlarını entegre rapor olarak açıkladı. Bu sene OYAK Çimento-Beton Grubu tarafından açıklanan ikinci raporda Adana Çimento, 2016 yılında yaptığı çalışmaların sosyal, çevresel ve ekonomik boyutlarını kapsamlı bir analizle paylaştı. ‘Bembeyaz Zarafetle Daha Yeşil Geleceğe’ başlığıyla yayımlanan entegre raporunda; üretim, Ar-Ge, insan kaynakları, finansal yönetim gibi iş süreçlerindeki sürdürülebilirlik çalışmalarına yer verdi.

Karbon ayak izi başta olmak üzere çevresel etkileri düşürülmüş, yüksek performanslı ve servis ömrü uzun ürünler üretmeyi ön planda tutan Adana Çimento, değer yaratma vizyonuyla yönetilen tüm iş süreçlerinde, karlı ve sürdürülebilir büyüme stratejisiyle hareket ettiğini açıkladı. 

Adana Çimento Entegre Raporu