Bitki Koruma ve Hayvan Sağlığı İlaçları Sektörü 

Türkiye bitkisel ve hayvansal üretim değerleri (toplam tarımsal üretim) TUİK verilerine göre 2016 yılında sırasıyla 119milyar TL ile 152 milyar TL olup toplam 271 milyar TL olarak gerçekleşmiştir.

OYAK’ın bitki ve hayvan sağlığı koruma ürünleri sektörlerinde faaliyet gösteren iştiraki HEKTAŞ, 250’yi aşkın bitki koruma ve bitki besleme ile 30’a yakın hayvan sağlığı ilacı ve yem katkı ürünlerinin satış ve pazarlamasını yapmaktadır. HEKTAŞ aynı zamanda dünya bitki koruma ürünleri sektörünün önde gelen bazı firmalarının Türkiye distribütörüdür. Sektörün öncü kuruluşlarından olan Şirket sektörde her zaman ilk 3 firma arasında yer almaktadır. HEKTAŞ 2016 yıl sonu verilerine göre hazırlanmış olan İSO İkinci 500 Listesinde 213. sırada yer almıştır. 

 

OYAK Grubu şirketleri arasında;

Fiziki,ve elektronik  güvenlik hizmetleri veren OYAK Güvenlik, yapı projesi, inşaat işleri geliştiren OYAK inşaat, turizm – organizasyon, tesis yönetimi ve teknolojik hizmetler veren OYAK Pazarlama, işletme yönetimi alanında OSİAT, tıbbi teknolojiler alanında çalışan MicroMedicine, yatırım fırsatlarının değerlendirilmesine yönelik kurulan OYAK Sermaye Yatırımları şirketleri bulunmaktadır.